Gostyń: Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów w Gostyniu (woj. wielkopolskie). Kobieta miała 1,7 promila alkoholu. Grozi jej do 5. lat więzienia.

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów w przychodni w Gostyniu. 49-letniej dermatolog przedstawiono zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2,5-letniego chłopca, którego lekarka przyjęła na czwartkowej wizycie. Dziecko miało przeprowadzony zabieg dermatologiczny.

Dermatolog częściowo przyznała się do winy. Miała zakwestionować to, że naraziła dziecko na niebezpieczeństwo. Zaprzeczyła również, że spożywała alkohol. Powiedziała, że zażyła lek bez recepty na bazie alkoholu etylowego. Podkreśliła, że lek zażyła z powodu problemów związanych z układem pokarmowym.

Prokurator wyjaśnił, że w torebce lekarki znaleziono cztery buteleczki po leku przeznaczonym na problemy z układem pokarmowym. – Wiemy, że ten lek, w dawkach terapeutycznych, przyjmuje się w ilości kilkudziesięciu kropli, a nie jednej trzeciej buteleczki, jak ona jednorazowo przyjmowała, co wynika z treści jej wyjaśnień – powiedział prokurator Jacek Masztalerz.

Prokurator dodał, że w przeszłości lekarka odpowiadała za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Obecnie, jest ona obięta terapią.

Śledczy stwierdzili, że 49-latka przyjęła, w stanie upojenia, 45 pacjentów.

Lekarka ma zakaz przebywania w placówce medycznej, Śledczy nałożyli na 49-latkę zakaz nadużywania alkoholu i zakaz kontaktowania się z przełożonymi z przychodni, a także 5 tysięcy złotych poręczenia majątkowego i zakaz wykonywania zawodu lekarza.

O sprawie zawiadomiono Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, który przeprowadzi wewnętrzne postępowanie.

Lekarz dermatolog grozi do 5. lat pozbawienia wolności.

Renata Zalewska-Ociepa źródło: polskieradio24

27 thoughts on “Gostyń: Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *