foto: pixabay

Pozwy zbiorowe za obostrzenia związane z koronawirusem w Belgii

foto: pixabay
foto: pixabay

Do sądu w Belgii złożono dwa pozwy zbiorowe związane z obostrzeniami nałożonymi w czasie pandemii koronawirusa. 30 znanych osób oskarża państwo o łamanie podstawowych praw człowieka.

Michael Verstraeten, pełnomocnik powodów, wśród których jest m.in. Jeff Hoeyberghs, znany chirurg plastyczny i telewizyjna osobowość, wskazał, że nałożone w Belgii restrykcje nie uwzględniały Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz wiedzy o wirusie, a przeniesione zostały wprost z Chin.

Osoby, które złożyły pozwy domagają się natychmiastowego zniesienia ograniczeń oraz wypłaty odszkodowania w symbolicznej kwocie 1 euro. Jeff Hoeyberghs nazwał epidemię „największą mistyfikacją wszech czasów”. Skarżący liczą na szybkie rozpatrzenie sprawy.

Ograniczenia związane z koronawirusem w Belgii nakładano jeszcze przed wystąpieniem pierwszego przypadku zachorowania w tym kraju. Jednak silne obostrzenia nie pomagają w walce z wirusem. W analogicznym czasie w Holandii, która nie wprowadziła tak rygorystycznych środków jak Belgia, odnotowano mniej zakażeń i zgonów, a kraj jest już poza szczytem epidemii.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nczas.com/pch24.pl

125 thoughts on “Pozwy zbiorowe za obostrzenia związane z koronawirusem w Belgii

  1. Pingback: cytotmeds.com
  2. Pingback: priligy at cvs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *