Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: „Apeluję do właścicieli sklepów o niewpuszczanie ludzi bez maseczek”

Fot.: pixabay

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, zaapelował do właścicieli sklepów i sprzedawców o to, by nie wpuszczali do placówek handlowych ludzi bez maseczek.

– Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu, obowiązuje nas maseczka. W każdym zamkniętym pomieszczeniu obowiązuje nas maseczka. Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby – powiedział Andrusiewicz.

Renata Zalewska-Ociepa

5 thoughts on “Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: „Apeluję do właścicieli sklepów o niewpuszczanie ludzi bez maseczek”

  1. Co za dyskryminacja!! Czemu nie mówi się o ludziach którzy ze względów zdrowotnych nosić nie mogą? Czemu napuszcza się jednych na drugich ?
    Chyba widza ze ludzie już się na to nie nabierają i rozpaczliwie szukają hejtowskich rozwiązań!
    Nie nosiłam nie nosze i nosić nie będę nic nie dających narciarskich masek !

  2. Bauahaha, znowu oranie gospodarki? Nie mam zamiaru nosić i nikt mnie nie zmusi nie będę sobie szkodził. Już niedługo wybory i koniec PISowych głupot!

  3. Sami paradujcie sobie w maskach. Ja w tym momencie mogę odnieść się do art. 135 Kodeksu Wykroczeń i żądać ukarania sklepu o uniemożliwienie zakupu towaru!

  4. Przecież ten ch*j Szumowski sam powiedział, że nie nosi, bo nie ma objawów. J*bać całe to ministerstwo z tym pisowskim parchem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *