Polska, jako pierwszy kraj, zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę przeciw koronawirusowi

Fot.: pixabay

Polska, jako pierwszy kraj, zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem prezydent USA podkreślił, że prace nad szczepionką trwają i są zaawansowane.

Trump poinformował, że Polska będzie angażowana z punktu widzenia pomocy przy pracach nad szczepionką i lekami przeciwko koronawirusowi jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy szczepionka będzie już dostępna. – Myślę, że będzie to bardzo szybko – dodał prezydent USA.

Andrzej Duda poinformował, że Polska podjęła współpracę i działania sojusznicze, choćby w symbolicznym wymiarze, aby pomóc Stanom Zjednoczonym w walce z koronawirusem.

W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił również, że jego intencją jest, aby szczepionka na koronawirusa była jak najszybciej dostępna dla Polaków, jak również dla obywateli innych państw.

TVP Info dowiedziało się nieoficjalnie, że Polska, jako pierwszy kraj, zostanie zaopatrzona w tę szczepionkę.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: TVP Info

12 thoughts on “Polska, jako pierwszy kraj, zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę przeciw koronawirusowi

  1. Pingback: dapoxetine online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *