Wrocław: Przeciwko HPV szczepieni będą również chłopcy

Fot. pixabay

Już w tym roku we Wrocławiu przeciwko wirusowi HPV szczepieni będą również chłopcy. Na dotychczasowe edycje programu miasto przeznaczyło 5 milionów złotych. Środki te wykorzystano zarówno na zakup szczepionek jak i na spotkania edukacyjne dzieci i ich rodziców. Finansowano także konferencje dla lekarzy, pielęgniarek oraz dla nauczycieli.

 

Od tego roku nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy będą mogli zostać zaszczepieni przeciwko wirusowi HPV. Wszystko w ramach miejskiego programu. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że w ciągu 10 lat jego trwania w mieście, zaszczepiono 30 tysięcy dziewczynek. W 2020 roku zaproszenia na szczepienie otrzymają również chłopcy urodzeni w 2007 roku. „W trosce o najmłodszych wrocławian zdecydowaliśmy, by nasz dziesięcioletni program szczepień przeciwko HPV poszerzyć także o szczepienia dla chłopców – napisał Sutryk.

W roku szkolnym 2020/2021 programem objętych zostanie w sumie 5830 trzynastolatków, w tym 2709 chłopców. Miasto przeznaczyło na to 1,5 miliona złotych. Zaszczepieni zostaną chłopcy i dziewczęta urodzone w 2007 roku, którzy nie mają przeciwwskazań lekarskich do szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) – poinformowała Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Chłopcy nie tylko mogą być nosicielami wirusa, ale również mogą chorować na wywołane nim nowotwory.

Od 45 lat walczę o życie dzieci chorych na nowotwory, a ta szczepionka będzie chroniła przed nimi chłopców, tak jak chroni już dziewczynki – powiedziała profesor Alicja Chybicka, kierująca Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Przylądku Nadziei.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: wroclaw.pl/tuwroclaw.com/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

One thought on “Wrocław: Przeciwko HPV szczepieni będą również chłopcy

  1. Proszę o dane na podstawie których ta pani doktor twierdzi że ta szczepionka chroni przed czymkolwiek. Jeszcze niedawno był problem że niemająca medycznego wykształcenia Edyta Górniak ma czelność wypowiadać się w temacie szczepionek. Teraz, jak Sutryk, socjolog, wypowiada się w tym temacie i w dodatku wyda na to nasze pieniądze nikt problemu nie widzi – to się chyba hipokryzja nazywa. https://youtu.be/5l4G6F7HT1Y

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *