Ukrywany nowy projekt ustawy o dostępie do broni. „Polacy najbardziej rozbrojonym narodem Europy i w czołówce światowej”.

fot.:pixabay.com

Posłowie Konfederacji Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza oraz Grzegorz Braun zorganizowali w piątek 10 lipca konferencję prasową poświęconą dostępowi do broni palnej.

„Okazuje się, że rząd od pewnego czasu nie wypełnia dyrektywy europejskiej, która określa jak ustawa dostępu do broni ma wyglądać, ale nie zajmuje się tym publicznie”. – poinformował poseł Dobromir Sośnierz.

Ustawa jest już gotowa w Sejmie i to właśnie jej sprawą zajmował się ostatnio Dobromir Sośnierz. Poseł Konfederacji próbował uzyskać dostęp do tej ustawy, tak aby obywatele mogli dowiedzieć się nad czym pracują urzędnicy rządowi.

Poseł Sośnierz wysłał w tej sprawie zapytanie do MSWiA.

„Odpowiedź jest utrzymana w takim duchu, że właściwie czego ja się czepiam, wszystko jest dostępne publicznie. No ale nie jest dostępne. Nawet odsyłany byłem do zupełnie innej ustawy, do tej która została już uchwalona – mówił poseł.

Dobromir Sośnierz podkreślił, że rząd nie chce podzielić się przed wyborami informacją nad czym pracuje.

„Ta ustawa na 99 proc. będzie zła dla strzelców, dla grup rekonstrukcyjnych”.

„Wiem, że jest wysłana już ministerstwa do akceptacji przez Radę Ministrów. (…) On (dokument–red.) był konsultowany przez wąskie grono podmiotów wybranych arbitralnie przez rząd” – zaznaczył. Sośnierz poinformował, że posłowie również nie mają dostępu do nowego projektu, a jego interpelacja została zignorowana.

„Na osiem postawionych pytań dostałem zdawkową odpowiedź na jedną. Wniosek jest taki, że powinniśmy być przygotowani na najgorsze w związku z tą dyrektywą”.

Zdaniem Posła Sośnierza zostaliśmy przez własny rząd zdegradowani do poziomu obywateli drugiej kategorii. Rząd chciałby ograniczyć Polakom prawo dostępu do broni, które nawet w Unii Europejskiej funkcjonuje na korzystniejszych zasadach.

Podczas konferencji głos zabrał również poseł Grzegorz Braun.

„Polacy są najbardziej rozbrojonym narodem Europy i w czołówce światowej. Przez własną władzę rozbrojony, nie przez okupantów i zaborców”.

„Chodzi o to, żeby normalni Polacy, patrioci nie napotykali na utrudnienia ze strony władzy.(…) Chodzi o bezpieczeństwo publiczne i obronę narodową – podsumował, dodając, że np. w Niemczech na stu mieszkańców przypada ponad 30 sztuk broni, w Czechach kilkanaście, na Białorusi 7 – 8, a w Polsce ok. 1,5.

K. A., źródło: youtube.com-Konfederacja/nczas.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *