Koronawirus na świecie. Aleksandr Łukaszenka: „Nie będziemy tańczyć, jak nam zagrają”

Fot.: Aleksandr Łukaszenka/Facebook

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zapewnił Białoruś o swojej gotowości udzielenia jej pożyczki, ale kredyt ten uzależnił od wprowadzenia w tym kraju takich obostrzeń, jakie zastosowano we Włoszech. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa. – Nie będziemy tańczyć, jak nam zagrają – odpowiedział Aleksandr Łukaszenka.

– Dodatkowe warunki dotyczące części finansowej są dla Białorusi nie do przyjęcia – powiedział prezydent Aleksandr Łukaszenka, wypowiadając się na temat pożyczek zewnętrznych podczas spotkania w celu omówienia działań wspierających realny sektor gospodarczy w tym kraju. Fundusz Walutowy był gotowy udzielić Białorusi pożyczkę w wysokości 940 milionów dolarów, a więc więcej niż pierwotnie wnioskowano. Jednak kredyt ten uzależniono od wprowadzeniu na Białorusi obostrzeń takich, jakie zastosowano we Włoszech w związku z koronawirusem.

Aleksandr Łukaszenka podkreślił, że warunki te są nie do przyjęcia. Dodał, że domagano się wprowadzenia na Białorusi izolacji, kwarantanny i godziny policyjnej wzorem Włoch. Wszystko w związku z walką z koronawirusem. Prezydent powiedział, że to bzdury i dodał, że nie będą tańczyć, jak im zagrają.

– Mamy swój kraj i nie chcę, żeby sytuacja Włoch powtórzyła się na Białorusi – podsumował.

Przypomnijmy, że na Białorusi nie wprowadzono żadnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W momencie, gdy na świecie trwał lockdown, na Białorusi toczyło się normalne życie.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: eng.belta.by

2 thoughts on “Koronawirus na świecie. Aleksandr Łukaszenka: „Nie będziemy tańczyć, jak nam zagrają”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *