Ksiądz profesor A. Muszala: Szczepionka przeciwko Covid-19 będzie zawierała komórki płodów pochodzących z aborcji

fot.: pixabay.com

Ksiądz profesor Andrzej Muszala jest zastępcą dyrektora Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki oraz kierownikiem Poradni Bioetycznej przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Udzielił on wywiadu dla „Gościa niedzielnego”, w którym poruszył temat stanowiska Kościoła w sprawie szczepionek. 

Ksiądz A. Muszala przytoczył trzy klasyczne standardy, które powinny być spełnione przy tworzeniu oraz wprowadzeniu na rynek każdego nowego produktu medycznego.

„Po pierwsze, szczepionka musi być sprawdzona pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa (czy nie stanowi zagrożenia dla organizmu ludzkiego). To jest bardzo ważna kwestia. Każda szczepionka musi by dokładnie przetestowana, aby maksymalnie zminimalizować ewentualne komplikacje poszczepienne. Po drugie – i tego wymaga etyka lekarska – rodzice powinni zostać dobrze poinformowani, jaki jest przewidywany skutek szczepienia, a także o możliwych efektach ubocznych. Trzecim standardem jest to, że szczepionki nie powinny pochodzić z nieetycznego źródła, szczególnie z tkanek dzieci, które zostały poddane aborcji. Niestety, szczepionka przeciwko koronawirusowi, nad którą prace trwają w Wielkiej Brytanii, nie jest pozbawiona tej ostatniej wątpliwości moralnej”.

Przypomnijmy, iż wiele szczepionek dostępnych na polskim rynku jest produkowana z wykorzystaniem linii komórkowych pochodzących ze sztucznie poronionych zarodków ludzkich. Rodzice od lat podnoszą tę kwestię domagając się dostępności na polskim rynku szczepionek „etycznych”.

 

Pozyskiwanie tkanek do produkcji szczepionek

W kontekście pozyskiwania materiału do produkcji szczepionek trudno nie wspomnieć o działalności pana Gatesa. Nie od dziś wiadomo, że jest on wyznawcą teorii przeludnienia ziemi i zwolennikiem depopulacji. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również wspieranie przemysłu aborcyjnego. Z raportu przygotowanego przez organizację Live Action wynika, że fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała prawie 68 milionów dolarów jednej z największych na świecie pozarządowych organizacji zajmującej się „odpowiedzialnemu planowaniu rodziny” co w praktyce przekłada się na wspieranie aborcji.

Fundusze przez wiele lat zasilały konto DKT International, która dzięki tym środkom mogła bardzo dobrze prosperować.

Według raportu DKT International w 2018 roku wysłał „potrzebującym” 3,5 miliona zestawów aborcyjnych. W następnym roku liczba wynosiła już 4,2 miliona. W zestawach znajdują się leki aborcyjne oraz sprzęt do ręcznego zasysania próżniowego. Organizacja zapewnia również środki antykoncepcyjne oraz usługi służące ich zdaniem „odpowiedzialnemu planowaniu rodziny”.

 

„Dobroczynna” działalność organizacji rozlewa się na cały świat

Bill Gates chętnie wspiera tę działalność. To właśnie jego fundacja przekazała w 2001 roku 4,5 miliona dolarów, a w 2013 roku 1 190 363 dolarów. Największą kwotę – 29 i pół miliona dolarów przekazał w 2016 roku. Łącznie na wspieranie biznesu aborcyjnego Bill Gates przekazał oficjalnie prawie 68 milionów dolarów.

Na tym nie koniec “dobrodusznej” działalności Gatesa
Z kolejnych danych wynika, że miliarder przekazał na rzecz Planned Parenthood oraz towarzyszących jej organizacji ponad 81 milionów dolarów. Warto nadmienić, że ojciec Billa Gatesa był członkiem krajowej rady dyrektorów Planned Parenthood.

 

Zainteresowanie tematyką kontroli populacji Bill Gates wyniósł z domu

William Henry Gates Senior i Mimi Gardner Gates indoktrynowali swoje dzieci od młodego wieku, aby stały się zwolennikami depopulacji.

Nie zaskakuje fakt, że Planned Parenthood również zajmuje się aborcją i działaniem na rzecz „praw reprodukcyjnych”. Działalność PP według opisu z ich oficjalnej strony obejmuje:
„Propagowanie świadomego rodzicielstwa, kompleksowej edukacji seksualnej, szerokiego dostępu do legalnej antykoncepcji i aborcji, walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz szerzenie, w ramach posiadanych środków, podstawowej opieki medycznej na całym świecie(…)Organizacja jest również operatorem jednej z największych sieci klinik oferujących zabiegi związane z aborcją, antykoncepcją oraz diagnostyką chorób wenerycznych”.

Czy mogą intnieć zasadne podejrzenia o współpracę klinik aborcyjnych z naukowcami pobierającymi komórki, z których hodowane sa linie komórkowe wykorzystywane w produkcji szczepionek i preparatów medycznych?

Poniżej film z zapisem spotkania w głównej siedzibie kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, pokazujący niezgodny z prawem proceder sprzedaży części ciała płodów klientom akademickim i prywatnym firmom biotechnologicznym.

Dylemat moralny
Nasuwa się pytanie, czy w świetle obowiązującego prawa obywatel może ze względów etycznych lub religijnych odmówić przyjęcia szczepionki, której w procesie powstawania korzystano z istniejących linii komórek zarodkowych?

K. A., źródło: naszapolska.pl/prawy.pl/plannedparenthood.org

94 thoughts on “Ksiądz profesor A. Muszala: Szczepionka przeciwko Covid-19 będzie zawierała komórki płodów pochodzących z aborcji

  1. Czyli jak nie będzie w szczepionce komórek zarodkowych, to ksiądz przyjmie znamię Bestii na prawą rękę i będzie namawiał do tego swoich wiernych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *