Aleksandr Łukaszenka miał koronawirusa. Zakażenie przeszedł bezobjawowo

Fot.: president gov.by

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował, że był zakażony koronawirusem. Dodał, że nie miał żadnych objawów i jest już zupełnie zdrowy.

– (…) spotykacie się z człowiekiem, który dał radę przechodzić na nogach koronawirusa. Taką diagnozę wczoraj postawili lekarze. Bezobjawowo – powiedział Łukaszenka podczas wtorkowego spotkania z wojskowymi w mińskiej jednostce wojsk wewnętrznych MSW.

Mówiłem, 97 proc. Białorusinów przechorowało „tę zarazę” bez symptomów. Chwała Bogu, że udało mi się trafić do tego grona bezobjawowych. W końcu i ja zasiliłem „złoty fundusz Białorusi” po przejściu tego wirusa – zacytowała słowa prezydenta państwowa agencja informacyjna BiełTA.

Aleksandr Łukaszenka bagatelizował zagrożenie pandemią. Na Białorusi nie było żadnych obostrzeń ani ograniczeń, a granice nie zostały zamknięte. Prezydent krytykował działania innych rządów i nazywał je „koronapsychozą”. Informował, że aby uniknąć zakażenia należy chodzić do sauny, pić wódkę oraz pracować na polu na traktorze i hodować kozy.

Jak podaje białoruskie Ministerstwo Zdrowia, dotychczas w tym kraju z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 538 osób, natomiast liczba zakażonych, od początku epidemii, wynosi ponad 67 200.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: belsat.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *