Holandia: Rząd nie będzie zalecał obywatelom noszenia maseczek, gdyż ich skuteczność nie została udowodniona

Fot.: Tamara van Ark/Twitter

29 lipca rząd w Holandii poinformował, że nie będzie rekomendował obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, żeby spowodować zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Skuteczność maseczek nie została bowiem udowodniona.

Decyzję, na konferencji prasowej, ogłosiła Tamara van Ark, minister ds. Opieki Medycznej. Wcześniej dokonano przeglądu przez Krajowy Instytut Zdrowia (RIVM). Minister poinformowała, że rząd zamiast namawiania obywateli do noszenia maseczek, będzie dążył do lepszego przestrzegania dystansu społecznego.

Tamara van Ark powiedziała, że z medycznego punktu widzenia nie udowodniono, że noszenie niemedycznych maseczek jest skuteczne w związku z czym w Holandii nie będzie obowiązku ich noszenia.

Szef RIVM Jaap van Dissel poinformował, że maseczki pomagają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale nie był on przekonany, że są one skuteczne w obecnej sytuacji, która panuje w kraju. Van Dissel uważa, że nieprawidłowe noszenie maseczek, w połączeniu z nieprzestrzeganiem zachowania dystansu społecznego, może zwiększać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W Holandii noszenie maseczek jest w tym momencie obowiązkowe jedynie w transporcie publicznym i na lotniskach. W wielu krajach w Europie noszenie maseczek jest obowiązkowe w sklepach i w zatłoczonych miejscach publicznych.

Decyzję o braku przymusu noszenia maseczek ogłoszono po spotkaniu przedstawicieli służby zdrowia i rządu. W ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Holandii wzrosła do 1329 i jest to zwyżka o ponad jedną trzecią.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: naszapolska.pl/Antwerpia po polsku

One thought on “Holandia: Rząd nie będzie zalecał obywatelom noszenia maseczek, gdyż ich skuteczność nie została udowodniona

  1. Zepsute i zdemoralizowane polityczne elity są najwiekszą siłą stojacą za wysiłkami na rzecz radykalnej globalizacji i pozbawienia praw ludzi pracujacych. Pozwolę sobie zacytować słowa Donalda Trumpa na jednym z wieców wyborczych ” Będa kłamać, kłamac i kłamać a potem będa robić jeszcze gorsze rzeczy .Ich środki finansowe są praktycznie nie ograniczone, Ich medialne śodki sa nie zrównane. A co najważniejsze, głębia ich niemoralności jest absolutnie nieograniczona…..”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *