Koronawirus w Polsce. Lekarka Anna Prześlica-Martynowska z zawieszonym prawem wykonywania zawodu

Fot.: screen video/YouTube

Sąd Lekarski przy Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej zawiesił prawo wykonywania zawodu lekarce Annie Prześlicy-Martynowskiej. Ma to związek z opinią o pandemii koronawirusa, którą wyraziła ona na antenie niezależnych mediów.

24 lipca br. Okręgowy Sąd Lekarski we Wrocławiu ukarał lekarkę Annę Prześlicę-Martynowską tymczasowym zawieszeniem prawa wykonywania zawodu na okres od 24 lipca 2020 roku do 24 stycznia 2021 roku. W uzasadnieniu napisano, że lekarka „popełniła ciężkie wykroczenie zawodowe i swoim postępowaniem zagraża bezpieczeństwu pacjentów”. „Zawieszenie prawa wykonywania zawodu na okres 6 miesięcy ma na celu odizolowanie lek. Anny Prześlicy-Martynowskiej od pacjentów, ochronę pacjentów oraz zapobieganie rozpowszechnianiu fałszywych i wprowadzających w błąd informacji na temat pandemii wywołanej wirusem COVID-19” – kontynuowano.

W czerwcu br. lekarka na antenie niezależnych mediów stwierdziła, że koronawirus nie jest tak poważnym zagrożeniem o jakim informowane jest społeczeństwo. Dodała również, że nie ma czegoś takiego jak bezobjawowa choroba oraz powiedziała, że wykonywane testy nie są wiarygodne, co wynika z pisma Sanepidu wysłanego do lekarzy. Lekarka zakwestionowała również zasadność noszenia maseczek ochronnych oraz omówiła do jakich patologii dochodzi w służbie zdrowia w związku z ogłoszeniem pandemii koronawirusa.

Fot.: Facebook

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Facebook/YouTube

11 thoughts on “Koronawirus w Polsce. Lekarka Anna Prześlica-Martynowska z zawieszonym prawem wykonywania zawodu

  1. Jak konował uśmierci pacjenta to niema na niego siły,sąd najczęściej uniewinnia.Tutaj,za głoszoną prawdę i dbanie o dobro pacjenta pozbawia się uczciwą lekarkę prawa do wykonywania zawodu.

  2. Brawo Pani doktór. Lekarze powinni założyć proces zbiorowy a my potencjalni pacjenci powinniśmy wspomóc ich finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *