Na lekarza, który ostrzegał przed histeryczną reakcją na pandemię został złożony donos do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej

Dr Paweł Basiukiewicz, fot.: twitter.com

Na lekarza, który ostrzegał przed histeryczną reakcją na pandemię złożono donos do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Czym dr Basiukiewicz zasłużył sobie na takie potraktowanie?

„Nigdzie nie napisałem, że nie ma pandemii wg definicji. Nigdzie nie napisałem, że nie ma COVID19. Nigdzie nie napisałem, że nie ma ciężkich przebiegów. Noszę maseczkę, przyłbicę i fartuch. IMHO reakcja na pandemię jest histeryczna i chcę o tym pisać. Czy to myślozbrodnia?” – pyta lekarz.

Poniżej wpisy pana doktora Pawła Basiukiewicza, na którego złożono donos do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Lekarz zwrócił się z apelem o nie napędzanie strachu związanego z tematem koronawirusa. W jego opinii, działania rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego zamiast poprawiać sytuację, przynoszą szkodę. Wykazał również w jaki sposób panika wytworzona w imię „pandemii” paraliżuje system opieki zdrowotnej. Za odwagę wyrażania swoich poglądów i podjęcie działań sprzecznych z oficjalnymi wytycznymi dr Basiukiewicz został publicznie skarcony. Prawdopodobnie celem takiego dzialania ma być zniechęcenie do wychodzenia przed szereg innych lekarzy, kierujących się sumieniem i dobrem pacjenta, a nie interesem firm farmaceutycznych.

Widać jak na dłoni, że pomysłodawcy składania donosu na dr Banasiukiewicza nie chodzi o dbanie o dobro i bezpieczeństwo narodu, a o podtrzymywanie pandemii strachu i programowanie społeczeństwa.

W środowisku lekarskim stosowany jest terror i zastraszanie. Na porządku dziennym jest zamykanie ust lekarzom, którzy wypowiadają się sprzecznie z oficjalnym stanowiskiem w sprawie rzekomej epidemii koronawirusa czy mówiących o ryzyku związanym z przyjęciem szczepień. Przypomnijmy, iż niedawno pani doktor Anna Martynowska została ukarana tymczasowym zawieszeniem prawa wykonywania zawodu za mówienie prawdy na temat koronawirusa i poczynań środowiska lekarskiego.

K. A., źródło: twitter@PBasiukiewicz/wprawo.pl

57 thoughts on “Na lekarza, który ostrzegał przed histeryczną reakcją na pandemię został złożony donos do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *