Dr Paweł Grzesiowski ostrzega: “Zbyt długo noszone maseczki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia”

Fot.: Dr Paweł Grzesiowski/screen video YouTube

Dr Paweł Grzesiowski udzielił wywiadu Medexpressowi. Zadano mu wówczas pytanie o obowiązek noszenia maseczek. Oto co odpowiedział ten znany ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń.

– Maski noszone przez osoby bezobjawowe muszą być traktowane jako element psychologiczny, niż jako ochrona medyczna. Maski bawełniane praktycznie nie zatrzymują wirusa. Zakładane przez osoby w kontaktach międzyludzkich zmniejszają ilość wydychanego aerozolu, niemniej jednak nie są to maski filtrujące – stwierdził.

Dodał, że gdyby założyć, iż maski z filtrem HEPA dają 100 proc. ochrony, to te bawełniane jedynie 1 procent. Maseczki mają swój czas użytkowania i nie należy ich nosić zbyt długo. Jeśli przez maseczkę będziemy oddychać przez godzinę, to będzie ona wówczas wilgotna, nasiąknięta śliną i parą wodną, którą wydychamy. Maseczki wielorazowe należy prać w temperaturze 60 stopni, w przeciwnym razie, taka maseczka będzie stanowiła źródło zakażeń oraz poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Jednocześnie dr Paweł Grzesiowski podkreślił, że jednorazowe maseczki powinny być wymieniane po kilkunastu minutach ich noszenia, a ich zbyt długie noszenie jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

– Maski jednorazowe powinny być wyrzucane po kilkunastu minutach noszenia. Problem polega na tym, że ludzie chodzą w nich przez 8–10 godzin. Takie maski stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – powiedział ekspert.

Dr Paweł Grzesiowski jest pediatrą, immunologiem, ekspertem w dziedzinie profilaktyki zakażeń oraz ekspertem ds. zdrowia publicznego. To wykładowca akademicki oraz autor i współautor 250 publikacji naukowych zarówno w krajowych, jak i w zagranicznych czasopismach medycznych. Tematyką tych prac jest immunologia, szczepienia ochronne, profilaktyka, terapia i kontrola zakażeń oraz zakażeń szpitalnych.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: medexpress.pl/verso-rozwoj.pl/Twitter

67 thoughts on “Dr Paweł Grzesiowski ostrzega: “Zbyt długo noszone maseczki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia”

  1. nie wierzę własnym oczom i uchom! czyżby pan Grzeskowiak powoli mądrzał ? czekam tylko aż powie ze noszenie maseczek przez osoby zdrowe nie ma sensu i jest bardziej szkodliwe niż pomocne!

  2. Nie siedź na tyłku! Jak się nie ruszysz i nie zrobisz tego co robią Niemcy, to będzie po nas. Poziom świadomości Polaków jest zatrważający. Lenistwo i pogoń za świecidełkami tego świata, całkowicie oderwało ludzi od myślenia i rozwoju świadomości. 90-95% ludzi nie kuma, że telewizja to programator umysłu. Gdyby nie oglądań tego shitu, nie wiedzielibyście o żadnej “pandemii”, bo ta “pandemia” jest tylko w mediach i głowach psychopatów globalistów – kabalistów, którzy za tym stoją. Wyrzuć telewizor. Zrobiłem to pół roku temu i od tego czasu mój mózg pracuje na innych obrotach – widzę i wiem znacznie więcej, mam ochotę się rozwijać. Jednoczmy się. Podzieleni jesteśmy słabi, zjednoczeni – silni. Ci psychole, doskonale to wiedzą. To warunek konieczny tego misternego chorego planu.

  3. dlaczego takich ekspertów nie zapraszają i nie pokazują w TVP, TVN i Polsacie ?
    Powinna być debata lekarzy z MZ i Sanepidem aby uzgodnić jakieś stanowisko dla obywateli a nie sterować nas jak owce w zagrodzie
    Ludzie obudzcie się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *