Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: 18 powiatów w strefach czerwonych i żółtych

Fot.: Janusz Cieszyński/Facebook

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, 13 sierpnia poinformował o tym, które powiaty znajdą się w strefie czerwonej i żółtej. Od piątku 14 sierpnia zmiany obowiązywać będą w 18 powiatach. Obostrzenia obejmują te powiaty, w których liczba zakażeń koronawirusem jest nadal duża. W tzw. strefach czerwonych przywrócono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a od osób z przeciwwskazaniami wymagane będzie zaświadczenie lekarskie. Obowiązywać będą również ograniczenia w organizacji wesel.

W przypadku wesel ograniczenia są następujące. W strefach czerwonych liczba osób nie może przekroczyć 50, natomiast w strefach żółtych 100 osób. W strefach czerwonych dozwolone będzie korzystanie z basenów, ale wyłączone zostaną siłownie oraz ograniczona zostanie liczba pasażerów w komunikacji zbiorowej. 50 procent miejsc siedzących musi pozostawać pusta. Zapowiedziano także większe restrykcje w wesołych miasteczkach oraz na innych niż wesela imprezach rodzinnych.

Natomiast od 1 września wprowadzono obowiązek posiadania zaświadczenia lekarskiego informującego o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek.

Od 14 sierpnia w strefie czerwonej będą powiaty: wieluński, nowosądecki, miasto Nowy Sącz, rybnicki, miasto Rybnik, wodzisławski, miasto Ruda Śląska, powiat ostrzeszowski i miasto Jastrzębie Zdrój (do tej pory było ono w strefie żółtej).

W strefie żółtej znajdzie się natomiast: powiat pszczyński (do tej pory w strefie czerwonej), cieszyński, wieruszowski, miasto Żory oraz powiaty, które dotychczas były w strefie zielonej: raciborski, limanowski, grajewski, miasto Biała Podlaska, nowotarski.

W strefie żółtej nie będzie już następujących powiatów: przemyskiego i miasta Przemyśl, wieruszowskiego, kępińskiego, jarosławskiego i pińczowskiego.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nwk24.pl/Ministerstwo Zdrowia/Twitter

49 thoughts on “Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: 18 powiatów w strefach czerwonych i żółtych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *