Warszawa: Bez zezwolenia posiadał broń hukową i amunicję

Fot.: Policja/KSP

Policjanci z Pragi Północ uzyskali informację o mieszkańcu dzielnicy, który może posiadać broń i amunicję bez zezwolenia. W sprawę włączyli się również naczelnik i komendant, którzy udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania ujawnili broń i amunicję. 25-latek usłyszał już zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak zwykle w takich sytuacjach, policjanci po otrzymaniu nawet błahego sygnału o możliwości zaistnienia przestępstwa, weryfikują jego prawdziwość. Tak stało się i tym razem, gdy funkcjonariusze z Pragi Północ otrzymali informację o mieszkańcu dzielnicy, który może posiadać broń i amunicję bez zezwolenia. W sprawę włączyli się również komendant i naczelnik, którzy zachowując wszystkie środki ostrożności, udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli broń wraz z amunicją. Policjanci ustalili, że należała ona do gospodarza lokalu. 25-latek został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni hukowej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: Komenda Stołeczna Policji

One thought on “Warszawa: Bez zezwolenia posiadał broń hukową i amunicję

  1. No i co , panie redaktorze , napisał pan jakiś artykuł , nie wiadomo w jakimś świetle i bez jakiegoś konkretnego komentarza . A prawda jest taka , że owa “broń” to replika hukowa Beretty 92f na naboje 9 pak o kalibrze lufy poniżej 6 mm . Takie repliki były w Polsce sprzedawane legalnie przez wiele sklepów z bronią i miały odpowiednie opinie legalności . Diabeł tkwił w szczegółach , za “broń” hukową nie wymagającą pozwolenia odnośna ustawa uznawała “broń” o kalibrze lufy poniżej 6mm , a szczegółem tym była interpretacja jak mierzy się kaliber lufy powszechnie przyjęte jest to najmniejsza średnica tej lufy i w tych replikach o to zadbano . Ale są w Polsce instytucje i persony , które uważają inaczej i cholernie niesmak im było by polscy obywatele mogli posiadać takie “zabawki” . Dokładniej chodzi o komendy wojewódzkie policji ,które wydały opinie , że kalibrem w broni hukowej według ich widzimisie jest kaliber łuski i po kilku latach przepychanek zdelegalizowały tę “broń” , wymogły na sprzedawcach wycofanie ich ze sprzedaży a wielu legalnych do tej pory nabywców tej “broni” PRZEKSZTAŁCIŁO w przestępców – posiadaczy nielegalnej bRONI . Tak to wygląda , panie redaktorze w tym “wolnym ” kraju .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *