Tragedia nad Dunajcem. W rzece utopił się 42-letni mężczyzna

Fot.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

16 sierpnia w Dunajcu zginął 42-letni mężczyzna. To już drugie utonięcie w rzece, podczas tegorocznych wakacji. Tydzień temu, niemal w tym samym miejscu, śmierć poniósł 24-latek.

16 sierpnia w miejscowości Melsztyn nad Dunajcem wypoczywała rodzina z powiatu brzeskiego. Około godziny 16.00 ojciec wraz z 14-letnim synem weszli do wody, kierując się w stronę środka koryta rzeki. W pewnym momencie stracili grunt pod nogami i zostali porwani przez nurt. Widząc co się dzieje, przepływające tamtędy kajakarki ruszyły z pomocą. Podpłynęły do chłopca, pomogły mu wydostać się z wody i bezpiecznie przetransportowały go do brzegu. Na ratunek 42-latkowi ruszył natomiast inny kajakarz. Pomimo jego starań i podjętej próby, nie udało mu się odnaleźć znajdującego się pod wodą mężczyzny.

Tymczasem powiadomione o wypadku służby, rozpoczęły działania ratunkowe. Brali w nich udział strażacy z PSP w Tarnowie, strażacy ochotnicy z Zakliczyna i Gwoźdźca, policjanci z komisariatu w Wojniczu oraz służby medyczne. Około godziny 17.00 przeszukujący dno rzeki nurek odnalazł mężczyznę. Załoga pogotowia ratunkowego podjęła się reanimacja, niestety, nie przywróciła jego funkcji życiowych.

Czynności procesowe na miejscu tragedii, prowadzili pod nadzorem prokuratora z Brzeska funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Jej przyczyny ustali prowadzone przez brzeską prokuraturę rejonową śledztwo.

źródło: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

61 thoughts on “Tragedia nad Dunajcem. W rzece utopił się 42-letni mężczyzna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *