Nowogrodziec: Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Dziecko było pod wpływem narkotyków, jego ojciec także

Fot.: Policja

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi B. To ojciec 3,5-letniego Kacperka. Maluszek w kwietniu br. utonął w rzece Kwisa. Ustalono, że chłopiec przed śmiercią zażył narkotyki, które jego ojciec miał ze sobą na działce.

Chłopiec zaginął 27 kwietnia 2020 roku. Przebywał wówczas ze swoim ojcem na działce w miejscowości Nowogrodziec (woj. dolnośląskie). W pewnym momencie Rafał B. zorientował się, że chłopca nie ma w pobliżu i zaczął go szukać, jednak bezskutecznie. Powiadomił więc o zaginięciu odpowiednie służby.

Poszukiwania Kacperka trwały 12 dni. Przeszukano kilkaset hektarów terenu, m.in. ogródki działkowe, tereny kolejowe i spory odcinek rzeki Kwisy. Wykorzystano wtedy roboty podwodne, sonary i drony. Niestety, finał był tragiczny. Ciało maluszka znaleziono w rzece Kwisa. Znajdowało się ono około 1,5 km od miejsca zaginięcia chłopca.

Sekcja zwłok ujawniła, że przyczyną śmierci Kacperka było utonięcie. Wykonano także badania toksykologiczne, które wykazały, że 3,5-latek był pod wpływem narkotyków. Środki odurzające miał ze sobą na działce ojciec malca. 

– We krwi dziecka i jego żołądku znajdowały się środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia – napisano w komunikacie Prokuratury.

We krwi ojca Kacperka również wykryto metamfetaminę, ponadto, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Zebrany materiał pozwolił oskarżyć Rafała B. o narażenie dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: rmf24/Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu

22 thoughts on “Nowogrodziec: Śmierć 3,5-letniego Kacperka. Dziecko było pod wpływem narkotyków, jego ojciec także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *