Podczas urlopu w Chorwacji policjant z Otwocka uratował życie mężczyzny

Fot.: Policja

Starszy sierżant Maciej Kąkol z Otwocka, podczas urlopu w Chorwacji, uratował życie mężczyzny, który, po porażeniu prądem, spadł z wysokości. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do reanimacji poszkodowanego. Dzięki jego działaniom, ranny przeżył.

Prawdziwym męstwem i ofiarnością wykazał się starszy sierżant Maciej Kąkol, policjant z Otwocka, który podczas urlopowego pobytu w miejscowości Vinišće w Chorwacji, wspólnie ze znajomym, brał udział w ratowaniu ludzkiego życia.

Pracownika remontującego elewację jednego z domów poraził prąd i mężczyzna spadł z kilku metrów wysokości. Wówczas policjant podjął natychmiastowe czynności przedmedyczne. Rozpoczął masaż serca i przywrócił oddech poszkodowanemu. Ranny trafił do szpitala, przeżył.

Starszy sierżant Maciej Kąkol był na rodzinnych wczasach w Chorwacji. Podczas pobytu znalazł się w sytuacji, w której od jego umiejętności praktycznych udzielania pierwszej pomocy, zależało życie starszego Chorwata.

Podczas wieczornego spaceru ze znajomymi, usłyszał huk, a kiedy spojrzał w miejsce, skąd hałas dochodził, zobaczył starszego mężczyznę, który leżał pod rusztowaniem. Był nieprzytomny.

Maciej Kąkol podbiegł do niego ze swoim znajomym, sprawdził puls, jednak nie wyczuł oddechu. Przystąpił do pośredniego masażu serca. Po chwili, kiedy wrócił oddech, zaprzestał dalszych czynności przedmedycznych. Wspólnie powiadomili Policję i pogotowie.

Policjant, wraz ze znajomym, czuwali przy Chorwacie aż do czasu przyjazdu służb. Później dowiedzieli się, że poszkodowany doznał poparzeń w wyniku porażenia prądem, a następstwem upadku z wysokości były liczne złamania. Jednak dzięki natychmiastowej pomocy policjanta i jego znajomego, ranny przeżył.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: KPP w Otwocku

57 thoughts on “Podczas urlopu w Chorwacji policjant z Otwocka uratował życie mężczyzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *