Szczepienia przeciwko koronawirusowi nie będą w Polsce obowiązkowe

Fot.: pixabay

Jak informuje RMF FM, nie będzie obowiązkowych szczepień na koronawirusa dla wszystkich Polaków. Szczepionka ma być zalecana osobom z grup największego ryzyka.

Według podanych przez rmf24.pl informacji, w piątek 28 sierpnia br., wiceminister zdrowia ds. polityki lekowej Maciej Miłkowski powiadomił o wynikach pierwszego posiedzenia rządowego zespołu do spraw zakupu szczepionki na koronawirusa dla Polski. Nie będzie obowiązkowych szczepień na koronawirusa dla wszystkich Polaków. Szczepionka ma być zalecana osobom z grup największego ryzyka.

Według aktualnego planu szczepionka, gdy tylko będzie dostępna, byłaby zalecana seniorom (po 65. roku życia), osobom z chorobami współistniejącymi, np. z astmą oraz pracownikom służby zdrowia.

Maciej Miłkowski poinformował, że pierwszy pacjent mógłby zostać zaszczepiony już w styczniu, gdyż na grudzień przewidziane są dostawy preparatu do krajów Unii Europejskiej. Wiceminister w rozmowie z RMF FM podkreślił: – Wszystkie te umowy są umowami warunkowymi, pod warunkiem dokonania rejestracji przez Europejską Agencję Leków.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *