Prezydent Zielonej Góry: „Dziś kolejny odcinek o koronawirusie, czy jak wolą inni o koronaściemie”

Fot.: MZ

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, kolejny raz wyraził swoją opinię na temat koronawirusa. Na portalu społecznościowym ponownie opisał swoje wątpliwości związane z tym tematem.

Kochani. Dziś kolejny odcinek o koronawirusie, czy jak wolą inni o koronaściemie. Zarzuca mi się, iż piszę głupoty, herezje i banialuki. Dlatego dziś pozwolę sobie przytoczyć oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia. Od początku pandemii zachorowało w Polsce 66 870 osób, wyzdrowiało 46 636, zmarło 2 033. Rozumiem, że z tymi danymi nie ma co polemizować. OK, niech i tak będzie. Zadam Wam dziś jedno proste pytanie. Wyzdrowiało 46 636 osób, hura, tylko jakoś nigdy nie słyszałem o tym, iż jest lek na COVID. Mamy chorych, ba, potrafimy je skutecznie leczyć i wykorzystujemy do tego nieistniejący lek?. Cuda oj cuda. Sami udzielcie sobie odpowiedzi, czy to co napisałem jest głupotą i herezją?
Pamiętajcie, każda, nawet ta pojedyncza śmierć, to wielka i trudna do opisania tragedia. Przeanalizujemy jednak ostatnie dane na temat zgonów (zgodnie z danymi MZ): 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Kędzierzyn-Koźle, 75-M Łańcut, 92-K Lipie, 72-M, 87-M, 85-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Wiem, że to straszne i bardzo ciężkie. Każda śmierć jest wielką traumą dla bliskich. Ale czy na pewno ktoś, kto ma 92 lata i odchodzi z tego świta, to wina tylko tego wirusa? Naprawdę wierzycie w to?

Kochani na świecie jest wiele śmiertelnych chorób: nowotwory, gruźlica, HIV i AIDS, cukrzyca, nadciśnienia, biegunka czy choćby powikłania pogrypowe i wiele innych. Zadam wam pytanie, czy w związku z tymi chorobami, robimy takie szopki i takie cyrki? Zamykamy się w domach itp. Itd.
Cały czas straszy się nas i wmawia, jakie to jest groźne. Ale jeżeli od prawie pół roku jest to z nami i … i czy wydarzyło się coś strasznego? Czy nie jest tak, że walczymy z tym tak jakbyśmy chcieli mrówkę czołgiem zabić?
Dzieci mają wracać do szkoły. Słyszę głosy, że może nie teraz, może za trzy tygodnie. Każdy z nas rodziców jest gotów zrobić bardzo dużo, żeby nie powiedzieć wszystko dla swojego dziecka, a zwłaszcza, żeby było zdrowe. Ale co się zmieni za te trzy tygodnie? Czy świat będzie inny? Dzieciaki od wielu miesięcy ganiają po dworze spotykają się z rówieśnikami, korzystają z boisk, placów zabaw i nic się nie dziej. Oczywiście o zachowaniu jakichkolwiek reżimów sanitarnych nie ma mowy. A jak iść do szkoły to … to problem. Często spotykam się z pytaniem: „Czy weźmie Pan odpowiedzialność za zdrowie mojego dziecka, które pójdzie do szkoły?”. Jak mam odpowiedzieć na takie pytanie? A czy dzieci nie chorują ma grypę czy jelitówkę? Czy nie przynoszą tych chorób ze szkoły? Oczywiście, że tak, ale to nie oznacza, że nie mają chodzić do szkoły tylko siedzieć pozamykane w domach” – napisał Janusz Kubicki.

Na koniec poprosił o wyrażenie opinii na temat swojej wypowiedzi: „Przedstawiłem Wam kilka swoich opinii na ten temat. Napiszcie czy się z nimi zgadzacie, czy nie? Czy to naprawdę są tylko i wyłącznie banialuki i moje brednie? Piszczcie też czy myślicie jak ja? Czy jest sam z tym co piszę, czy jest nas więcej? Czy mam dalej pisać o tym co widzę i czuję?
Na koniec kochani, miłego tygodnia, uśmiech i radości. Świat jest piękny, cudny kiedy odrzuci się z niego te wszystkie złe rzeczy”.


Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Facebook

3 thoughts on “Prezydent Zielonej Góry: „Dziś kolejny odcinek o koronawirusie, czy jak wolą inni o koronaściemie”

 1. w pełni popieram tego czlowieka.
  dodam tylko ze na koronawirusa sie nie umiera, umieraja ludzie u których test wyszedł pozytywnie bardzo, naprawde bardzo rzadko, na inne choroby więc zmarli by i tak . Napieprzając tyle testów, u których test badajacy niewiadomo do konca co i wskazuj acy plus, wiadomo ze ktos w koncu, na cos, umrze.
  W polsce codziennie umierało i umiera nadal ta sama liczba osób, mniej wiecej, i tak jest na całym swiecie.
  Frekwencja smiertelnosci nie wzrosła.
  Za to szpitale, poza tym ze zniszczono system zdrowia w całej europie albo i na swiecie, i naprawdę naprawde w Polsce kuleje.
  Wydzielono 20 szpitali na 40 milionów Polaków.
  Czyli.. 1 szpital na 2 miliony ludzi.
  U mnie w miescie 120 tysiecznym szpitali na codzien było 3.
  A ciagle ktos w nich umierał.
  Czy to ze w szpitalu, jednym na 2 miliony ludzi, ktos umiera jest dziwne ?
  Czy to ze jak zrobi się mało co mówiacy test 100 tysiącom ludziom, gdzie wynik małocomowiacy wskaże plus u czesci z nich, i ktos z tej czesci umrze jest dziwny ? szczególnie jesli wezmie się do testów osoby chore, i osoby po 65 roku zycia, gdzie czesto po smiertnie i bez badan, na podstawie objawów, szpital lubi wpisać covid jako przyczyne, bo ma z tego pieniądze.
  Koronawirus to czysta matematyka, przedstawiająca jak manipulować światem i opinia publiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *