Warszawa: Miał długi więc okradł jubilera

Fot.: pixabay

Bielańscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży złotej biżuterii o wartości ponad 8 000 złotych, do jakiej doszło w pracowni jubilerskiej na osiedlu Wawrzyszew. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego 36-letniego mieszkańca dzielnicy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z pracowni  jubilerskich na osiedlu Wawrzyszew. W godzinach przedpołudniowych mężczyzna wszedł do środka niewielkiego punktu handlowo-usługowego. Wykorzystał chwilę nieuwagi pracownicy sklepu i otworzył jedną z szuflad, skąd zabrał 14 kompletów złotych kolczyków, a następnie uciekł.

Kradzież szybko zgłoszono bielańskim policjantom. Właściciel placówki wycenił swoje straty na kwotę ponad 8 000 złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, przeanalizowali zebrane w sprawie informacje i jeszcze tego samego dnia ustalili personalia oraz miejsce zamieszkania podejrzanego. 36-latek został zatrzymany na ulicy Wrzeciono.

Śledczy po zgromadzeniu dowodów, przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przesłuchującym go policjantom powiedział, że swój łup sprzedał przypadkowym osobom, a za uzyskane pieniądze uregulował swoje zobowiązania finansowe. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KRP V-Bielany, Żoliborz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *