Bill Gates Senior nie żyje. Ojciec założyciela Microsoftu zmarł w wieku 94 lat

Fot.: gatesnotes.com

Zmarł William Henry Gates II, czyli Bill Gates Senior, ojciec założyciela Microsoftu. Miał 94 lata.

14 września zmarł Bill Gates Senior, ojciec Billa Gatesa. Jego stan zdrowia systematycznie się pogarszał, a śmierć nie była zaskoczeniem dla najbliższych.

Mój tata odszedł wczoraj spokojnie w domu, otoczony rodziną” – napisał Bill Gates na swoim blogu. „Będzie nam go brakowało bardziej, niż możemy teraz wyrazić. Czujemy żal, ale i wdzięczność. Odejście mojego taty nie było nieoczekiwane – miał 94 lata, a jego zdrowie pogarszało się – więc wszyscy mieliśmy dużo czasu, aby zastanowić się, jakie mamy szczęście, że mieliśmy tego niesamowitego mężczyznę w naszym życiu przez tyle lat. Nie jesteśmy sami w tych uczuciach. Mądrość, szczodrość, empatia i pokora mojego taty miały ogromny wpływ na ludzi na całym świecie” – dodał Gates.

Bill Gates Senior urodził się 30 listopada 1925 roku w Bremerton w stanie Waszyngton. Ukończył tam liceum, a następnie przez trzy lata, podczas II wojny światowej, służył w armii amerykańskiej. Po jej zakończeniu rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie w Waszyngtonie. Ukończył je w 1949 roku, a rok później zdobył tytuł doktora prawa. W 1964 roku został współzałożycielem kancelarii prawniczej Shidler McBroom & Gates. Praktykował do 1998 roku. Doszło wówczas do fuzji i powstała kancelaria K&L Gates.

Bill Gates Senior był współprzewodniczącym w Bill and Melinda Gates Foundation i funkcję tę pełnił do śmierci.

Swój wpis na blogu Bill Gates zakończył słowami: „Prawda jest taka, że ​​był wszystkim, czym staram się być. Będę za nim tęsknić każdego dnia”.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: gatesnotes.com/en.wikipedia.org

2 thoughts on “Bill Gates Senior nie żyje. Ojciec założyciela Microsoftu zmarł w wieku 94 lat

  1. Zasłużył swym na nagrodę, którą odbierze przy kolejnym wcieleniu.
    Co dał sam dostanie. Niech go Bóg ma w swojej opiece.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *