26 września – startuje akcja charytatywna „Biegiem dla Joanny”

Fot.: Pomoc dla Joanny/Facebook

Troje młodych osób chce wspomóc w walce z nowotworem Joannę Konkel. Anna Janczak – Golańska, Wojciech Golański i Krzysztof Bobak wystartują w biegu na 320 kilometrów. Zorganizowali go z myślą o potrzebującej wsparcia mieszkance Głogowa.

26 września br. spod głogowskiego klubu wystartuje bieg dla Joanny Konkel. Troje uczestników pokona liczącą 320 kilometry trasę z Głogowa do Pustkowa, a chcą tego dokonać zaledwie w sześć dni. Akcję zorganizowali, aby wesprzeć Joasię w walce z ciężką chorobą. Metą biegu będzie Bałtycki Krzyż Nadziei.

Joanna Konkel to mama trójki dzieciaków, żona i, od kilku miesięcy, również młoda babcia. Od sześciu lat zmaga się ona z ciężką chorobą. Jej przeciwnik – nowotwór wewnątrzrdzeniowy – Ependymoma II z przerzutami do mózgu – jest wyjątkowo agresywny. Joasia przechodzi bardzo wyczerpujące leczenie. Kilka operacji, a po jednej z nich paraliż, chemioterapia, radioterapia, długotrwałe i kosztowne leczenie inhibitorami.

Asia, aby żyć potrzebuje nierefundowanych leków, które miesięcznie kosztują 34 tysiące złotych. Przyjaciele zorganizowali bieg, aby pomóc jej w zbiórce środków na leczenie. Chcą również zwrócić uwagę na system zdrowia, który w naszym kraju, w wielu przypadkach, jest nieudolny i pozbawia pieniędzy osoby, których leczenie jest niezwykle drogie.

Zmagania uczestników biegu będzie można śledzić na stronie internetowej „Pomoc dla Joanny”.

Zachęcamy Państwa do wsparcia Joasi. Ona sama dzielnie walczy, kocha życie i chce zostać z nami jak najdłużej. Pomóżmy jej w tej walce.

Pamiętajcie. Między 26 września a 1 października przejdźcie lub przebiegnijcie 5 km, zróbcie wpłatę minimum 50 zł na www.siepomaga.pl/joannakonkel, napiszcie na stronę „Pomoc dla Joanny” prywatną wiadomość z potwierdzeniem przelewu, a otrzymacie koszulkę. W wiadomości tej podajcie dodatkowo rozmiar koszulki jaki chcecie dostać i adres, pod który należy ją dostarczyć. Liczba t-shirtów limitowana. Śpieszcie się!

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Pomoc dla Joanny

7 thoughts on “26 września – startuje akcja charytatywna „Biegiem dla Joanny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *