Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Fot.: Łukasz Szumowski/screen video YouTube

Jak ustalili reporterzy portalu Onet, były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wśród zarażonych jest również kilku członków jego rodziny.

Według informacji podanych przez Onet, Łukasz Szumowski nie zakaził się podczas urlopu w Hiszpanii. Gdy po urlopie zrobił test, jego wynik wyszedł negatywny. Do zakażenia miało dojść w Polsce. Były minister zdrowia w rozmowie z dziennikarzem RMF FM potwierdził doniesienia Onetu. Poinformował, że nie wie gdzie mógł się zarazić. Dodał, że testy wykazały również obecność koronawirusa u kilku członków jego rodziny, podkreślił jednak, że nie u wszystkich.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o tym, że Łukasz Szumowski spędzał urlop na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Wypoczywał on wtedy w Morro Jable, gdzie, m.in. pływał na jachcie.

W lipcu Szumowski wypoczywał na Suwalszczyźnie. Jednak wówczas, z powodu koronawirusa, przerwał wakacje i wrócił do Warszawy. Jak przypomina „Super Express”, jeszcze w maju, były już minister zdrowia, na antenie RMF FM mówił: – O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nwk24/Onet/RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *