Łukasz Szumowski: „Miałem COVID, ale jestem już zdrowy”

 Fot.: Łukasz Szumowski/gov.pl

Wczoraj informowaliśmy o tym, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Dzisiaj reporter „Super Expressu” sfotografował polityka wracającego do domu z zakupów.

– Miałem COVID, ale jestem już zdrowy – powiedział Szumowski reporterowi „Super Expressu”. Politykowi izolacja skończyła się właśnie dzisiaj.

Jako pierwszy informację o zakażeniu Szumowskiego podał Onet. Wśród zarażonych miało być również kilku członków jego rodziny.

Według informacji podanych przez Onet, były minister zdrowia nie zakaził się podczas urlopu w Hiszpanii. Gdy po urlopie zrobił test, jego wynik wyszedł negatywny. Do zakażenia miało dojść w Polsce. Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM potwierdził doniesienia Onetu. Poinformował, że nie wie gdzie mógł się zarazić. Dodał, że testy wykazały również obecność koronawirusa u kilku członków jego rodziny, podkreślił jednak, że nie u wszystkich.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o tym, że Łukasz Szumowski spędzał urlop na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. Wypoczywał on wtedy w Morro Jable, gdzie, m.in. pływał na jachcie.

W lipcu Szumowski wypoczywał na Suwalszczyźnie. Jednak wówczas, z powodu koronawirusa, przerwał wakacje i wrócił do Warszawy. Jak przypomina „Super Express”, jeszcze w maju, były już minister zdrowia, na antenie RMF FM mówił: – O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nwk24/se.pl

44 thoughts on “Łukasz Szumowski: „Miałem COVID, ale jestem już zdrowy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *