Nie żyje 12-letni chłopiec pogryziony przez psa

Fot.: pixabay

W Szpitalu Klinicznym nr 6 im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zmarł 12-letni chłopiec z Przemyśla. Dziecko zostało dotkliwie pogryzione przez psa w typie pitbulla.

Dzisiaj rano otrzymałam informację od lekarzy prowadzących dziecko w klinice w Katowicach, że jego życia, niestety, nie udało się uratować. W tej sprawie wszczęliśmy śledztwo. W dalszym ciągu policja prowadzi czynności. Wiemy już, że w momencie zdarzenie w domu nie było osób dorosłych. Przesłuchanie świadków, kompletowanie dokumentacji lekarskiej i związanej z prowadzeniem psów – te wszystkie materiały wciąż są gromadzone. Najprawdopodobniej zmieni się kwalifikacja czynu. Postępowanie będzie prowadzone pod kątem czynu z artykułu 155 kodeksu Karnego, czyli doprowadzenie do nieumyślnej śmierci – powiedziała w rozmowie z “Życiem Podkarpackim” prokurator Anna Szczerba z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Dramat rozegrał się w poniedziałek, 28 września, w jednym z mieszkań w Przemyślu. 12-latek odwiedził swojego młodszego o rok kolegę. W mieszkaniu były dwa psy i jeden z nich zaatakował starsze dziecko. Obrażeń doznał także 11-latek, który usiłował pomóc koledze i odciągał psa. Rany te, na szczęście, nie zagrażały życiu chłopca.

12-latek został dotkliwie pogryziony. Przewieziono go do szpitala w Przemyślu. Lekarze jego stan określili jako skrajnie ciężki. Dziecko miało obrażenia głowy, szyi, klatki piersiowej. Były to rany kąsane. 12-letni Kamil miał też złamaną rękę i niemal rozszarpaną krtań. Dziecko było reanimowane i operowane. Rozpoczęła się walka o jego życie. Rano, 29 września chłopiec został przewieziony do Szpitala Klinicznego nr 6 im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie miał przejść operację rekonstrukcji twarzy. Lekarze zdecydowali jednak, że zabieg należy odłożyć w czasie, gdyż stan zdrowia dziecka pogarszał się i nie pozwalał na jego przeprowadzenie. Postanowiono wówczas o przeniesieniu Kamila na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w tejże placówce. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, życia dziecka nie udało się uratować. 12-latek zmarł 30 września.

Okoliczności tego zdarzenia bada policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Życie Podkarpackie

One thought on “Nie żyje 12-letni chłopiec pogryziony przez psa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *