Wiceminister Piotr Nowak uczestniczył w dorocznym spotkaniu gubernatorów EBOR

Fot.: gov.pl

Wiceminister finansów Piotr Nowak, zastępca gubernatora w EBOR, przewodniczył delegacji Polski podczas dorocznego spotkania gubernatorów Banku. Głównym tematem spotkania była strategia rozwoju Banku w latach 2021-2025.

Wiceminister Piotr Nowak mówił o konieczności zachowania równowagi między bezpośrednimi działaniami antykryzysowymi Banku w odpowiedzi na pandemię Covid-19, a określeniem roli EBOR w przyszłości, gdy pandemia wygaśnie.

Zaznaczył, że Polska popiera potrzebę utrzymania i przyspieszenia transformacji w krajach operacji Banku. Podkreślił konieczność wspierania krajów przez EBOR w kierunku zielonej i niskoemisyjnej gospodarki, z uwzględnieniem możliwości zachowania finansowania gazu ziemnego jako przejściowego nośnika na drodze do w pełni zielonych źródeł energii. EBOR powinien przyczynić się do poprawy skuteczności dostarczania europejskiej pomocy rozwojowej, poprzez  współpracę i koordynację z innymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju, w tym z międzynarodowymi instytucjami finansowymi.

Minister podkreślił również kluczową rolę EBOR we wspieraniu Białorusi na drodze ku demokracji.

źródło: MF

13 thoughts on “Wiceminister Piotr Nowak uczestniczył w dorocznym spotkaniu gubernatorów EBOR

 1. W listopadzie 2018 r. ukazał się artykuł:
  https://tvn24.pl/polska/syn-mariusza-kaminskiego-w-centrali-banku-swiatowego-ra885130-2344613
  mówiący o zatrudnieniu syna pewnego notabla w Banku Światowym.
  Nikt jednak nie zwrócił przy tym uwagi na informację mówiącą, że zgodnie z prawem (jakim???) szef banku centralnego w kraju jest jednocześnie gubernatorem Banku Światowego na ten kraj. W naszym przypadku jest to prezes Narodowego Banku Polskiego.
  Czyli dla Banku Światowego Polska jest gubernią, czyli podległym “województwem”.
  Polska (i około 200 innych krajów) jest notowana na giełdzie nowojorskiej jako podmiot gospodarczy (a nie podmiot prawa międzynarodowego), czyli można nas sprzedać, można nas kupić – kraj, nasz majątek i nas, ponieważ GADY mają nasze oryginały aktów urodzenia i traktują nas jako niewolników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *