Koronawirus w Polsce. Powrót zdalnej edukacji? Premier w sobotę poda szczegóły

Fot.: pixabay

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że szkoły powrócą do zdalnego systemu edukacji. Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zasugerował, że w szkołach i na uczelniach wprowadzone zostaną ograniczenia.

System zdalnego nauczania ma zostać przywrócony stopniowo, zaczynając od studentów, a następnie do zdalnej nauki powrócą uczniowie szkół ponadpodstawowych. Najmłodsze dzieci mają pozostać w szkołach, gdzie jak najdłużej mają odbywać się lekcje stacjonarne. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta w sobotę, a ogłosi ją premier. Jak podaje RMF FM, na razie wprowadzane zmiany nie dotkną dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz w pierwszych klasach szkół podstawowych. Rząd uważa, że takie rozwiązanie będzie dobre dla rodziców.

We wprowadzaniu ograniczeń nie będzie regionalizacji, żeby nie doszło do takiej sytuacji, że uczniowie z jednego województwa będą gorzej wykształceni niż ci z pozostałych rejonów kraju.

Decyzja, od kiedy ograniczenia miałyby wejść w życie jeszcze nie zapadła.

Premier powiedział w czwartek, że obecnie ponad 98 procent szkół funkcjonuje w miarę normalnie.

– Dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosownym czasie. Przedstawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę – powiedział Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: rmf24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *