Koronawirus w Polsce. Policjanci pilnują przestrzegania zaleceń

Fot.: Polcja

Policja: W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców Dolnego Śląska. Najważniejszy jest wspólny cel: ochrona zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. O tym informujemy nie od dziś.

Od wczoraj na terenie całego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci na terenie województwa dolnośląskiego sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Jednym z wspólnych zadań wszystkich patrolujących policjantów jest sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, i wielu innych publicznych miejscach. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID – 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Fot.: Policja

źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

2 thoughts on “Koronawirus w Polsce. Policjanci pilnują przestrzegania zaleceń

  1. Za prawdziwą robotę się weźcie!! Łapać przestępców, pedofilów, których jest mnóstwo, a nie łamać Konstytucję, prawo, dla widzimisię nie- rządu i FAKE PaNDEMII. Że wasze dzieci muszą się za was wstydzić. Pseudo “policjanty” 🤬🤬😡😡

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *