Warszawa: Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. 49-letni mężczyzna został zatrzymany i aresztowany

Fot.: Policja

Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Bielan został zatrzymany mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do tragedii doszło na ulicy Estrady. Zatrzymany 49-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał również zarzut prowadzenia pojazdów, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do wypadku drogowego doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Estrady. Kierujący samochodem ciężarowym nie zachował ostrożności i zderzył się z rowerzystą, a następnie odjechał nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć.

Policjanci z wydziałów kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego bardzo dokładnie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, a także na bieżąco weryfikowali wszystkie pozyskiwane informacje. Dzięki temu dotarli do podejrzanego o spowodowanie wypadku. Śledczy ustalili również, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 49-latek został zatrzymany następnego dnia, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.  Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 49-latka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KRP V – Bielany, Żoliborz

23 thoughts on “Warszawa: Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. 49-letni mężczyzna został zatrzymany i aresztowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *