Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Fot.: Mateusz Morawiecki/Facebook

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych o tym, że udaje się na kwarantannę, a w związku z tym przechodzi na tryb pracy zdalnej.

„W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę. Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami! Od dziś przechodzę na tryb pracy zdalnej. Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia!” – poinformował premier na portalu społecznościowym.

– Faktycznie jedna osoba, z którą kontakt miał premier, miała pozytywny test na obecność koronawirusa. Aktualnie premier przebywa w miejscu, gdzie może normalnie pracować – powiedział na antenie TVN24 Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Na stronie internetowej Kancelarii Premiera pojawił się następujący komunikat: „W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę.

  1. Kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października.
  2. U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby.
  3. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych.
  4. Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów.
  5. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna”.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Facebook-M.M./premier.gov.pl/tvn24/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *