Łukasz Szumowski jest w szpitalu. Ma koronawirusa

Fot.: Łukasz Szumowski/screen video YouTube

Jak ustaliła Wirtualna Polska Łukasz Szumowski jest w szpitalu. Koronawirusem miał zarazić się od córki. Były minister zdrowia potwierdził te doniesienia.

– Potwierdzam, że jestem chory i przebywam w szpitalu – poinformował money.pl były szef resortu zdrowia.

– Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – powiedział Szumowski w rozmowie z dziennikarzem money.pl.

We wtorek wieczorem WP informowała, że były minister zdrowia ma objawy choroby i obecnie jest prawdopodobnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Były szef resortu zdrowia nie chciał wówczas skomentować doniesień portalu.

O zakażeniu byłego ministra zdrowia informowano pod koniec września, a Łukasz Szumowski, w rozmowie z RMF FM, potwierdził wówczas doniesienia portalu onet.pl. Nie miał on wtedy objawów, ale poddał się 10. dniowej kwarantannie, a po jej zakończeniu nie przechodził już kolejnych testów. Według informacji podanych przez onet.pl, Łukasz Szumowski nie zakaził się podczas urlopu w Hiszpanii. Gdy po urlopie zrobił test, jego wynik wyszedł negatywny. Do zakażenia miało dojść w Polsce. Były szef resortu zdrowia w rozmowie z dziennikarzem RMF FM potwierdził doniesienia Onetu. Poinformował, że nie wie gdzie mógł się zarazić. Dodał, że testy wykazały również obecność koronawirusa u kilku członków jego rodziny, podkreślił jednak, że nie u wszystkich

Dzień później dziennikarze „Super Expressu” sfotografowali polityka wracającego do domu z zakupów. Szumowski tłumaczył wówczas, że miał COVID, ale już jest zdrowy. SE podał, że skończyła mu się już wtedy kwarantanna. – Miałem COVID, ale jestem już zdrowy – powiedział polityk.

źródło: nwk24.pl/money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *