Pfizer rozpocznie testowanie szczepionki Covid-19 z udziałem dzieci

Fot.: pixabay

– Koncern farmaceutyczny Pfizer planuje rozpocząć testowanie swojej eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa na dzieciach w wieku 12 lat, a rodzice już wyrażają zainteresowanie zapisaniem swoich dzieci do udziału w testach – powiedział we wtorkowej rozmowie z CNN pracownik prowadzący badania.

Będą to pierwsze testy szczepionki przeciwko koronawirusowi, które obejmą dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Zespół szpitala dziecięcego w Cincinnati rozpocznie w tym tygodniu szczepienia nastolatków w wieku 16 i 17 lat, a później rozpocznie przyjmowanie dzieci w wieku od 12 do 15 lat, powiedział dr Robert Frenck, dyrektor Centrum Badań nad Szczepionkami w szpitalu.

Pfizer na stronie internetowej potwierdził, że ma zgodę Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków na udział w badaniu dzieci w wieku 12 lat.

Naprawdę uważamy, że szczepionka dla nastolatków i dzieci będzie miała kluczowe znaczenie dla opanowania Covid” – powiedział Frenck w rozmowie telefonicznej z CNN. „Myślę, że jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że chociaż śmiertelność dzieci z Covid jest niższa niż u osób starszych, to jednak nie jest zerowa” – powiedział, zauważając, że w Stanach Zjednoczonych koronawirusa zdiagnozowano u ponad pół miliona dzieci. „Nie jest tak, że infekcja u dzieci nie występuje” – podkreślił.

Pfizer opracował swoją dwudawkową szczepionkę na koronawirusa we współpracy z niemiecką firmą BioNtech. Wykorzystuje fragmenty wirusowego materiału genetycznego do wywołania odporności na koronawirusa.

W przypadku uzyskania zgody lub autoryzacji organów regulacyjnych firmy zamierzają wyprodukować do końca 2020 roku do 100 milionów dawek na całym świecie i potencjalnie 1,3 miliarda dawek do końca 2021 roku” – informuje Pfizer na swojej stronie internetowej.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: edition.cnn.com

17 thoughts on “Pfizer rozpocznie testowanie szczepionki Covid-19 z udziałem dzieci

  1. Pingback: tinderentrar.com
  2. Pingback: keto diet fatigue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *