Morawiecki: Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była czerwoną strefą

Fot.: Kancelaria Premiera/Twitter

Mateusz Morawiecki zapowiedział w programie „Gość Wydarzeń”, że od soboty cała Polska będzie czerwoną strefą. Premier poinformował, że będzie rekomendował takie rozwiązanie.

– Będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby od soboty cała Polska była “czerwoną strefą” – powiedział szef rządu na antenie Polsat News. Premier poinformował, że ma to związek z rekordem nowych zakażeń koronawirusem w naszym kraju.

– Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem – z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 – dodał Morawiecki. Poinformował także, że dziennie w Polsce można wykonać 80 tys. testów na koronawirusa.

Premier powiedział również, że podczas kolejnego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ustalone zostanie, aby od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Polsat News/Kancelaria Premiera

One thought on “Morawiecki: Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była czerwoną strefą

  1. a ja będę rekomendował żeby całą ta bandę z -nie-rzadu zamknąć przynajmniej w psychistryku a najlepiej za kratami tamgdzie jest ich miejsce, łotrow i sprzedwczyków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *