Dolny Śląsk: Policjanci wspólnie z żołnierzami kontrolują osoby objęte kwarantanną

Fot.: Policja

Policjanci z Głogowa, Lubania czy Kłodzka działając samodzielnie bądź we wspólnych patrolach z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie, przebywają w wyznaczonym miejscu. “Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Pamiętajmy, że informacja o złamaniu tych zasad trafia do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej mogą ukarać taką osobę wysoką karą finansową” – informują służby. 

Policjanci z Głogowa, Kłodzka czy Lubania samodzielnie albo wraz z żołnierzami z Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, w ramach wspólnych patroli, kontrolują m.in. osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Codzienne i o różnych porach sprawdzają, czy osoby znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Prosimy o współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale z poczucia społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Przypominamy o aplikacji „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa .

Fot.: Policja

źródło: Dolnośląska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *