Zamknięte cmentarze, administracja w systemie zdalnym

Fot.: pixabay

Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej (30 października br.) konferencji prasowej. Premier zarekomendował również, aby wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, realizowali swoje obowiązki zdalnie.

Podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Podkreślił również możliwość uczestnictwa we mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji. Jak uzasadniał, rozwiązanie to ma na celu przede wszystkim ochronę seniorów. – Drodzy rodzice, dziadkowie, to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznacznie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie – podkreślił.

Szef rządu zwrócił się również z bezpośrednim apelem do seniorów o ograniczenie przemieszczania się w najbliższym czasie. – Dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i bardzo mocnej dyspozycji, żeby wszyscy seniorzy, którzy mogą, pozostali w domu przez co najmniej najbliższe 2 tygodnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Praca administracji w systemie zdalnym

Mamy bardzo prostą dyrektywę dla administracji publicznej. Wszyscy pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie przez najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zalecił tym samym pracę zdalną w administracji publicznej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Proces ten ma być wspomagany rozwiązaniami cyfrowymi, dzięki którym obywatele w wielu przypadkach będą mogli nadal załatwić sprawy urzędowe przez Internet.

Podobne zalecenia dotyczą również przedsiębiorców. – Mój apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm. Tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej, to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa – podkreślił szef rządu.

źródło: gov.pl

75 thoughts on “Zamknięte cmentarze, administracja w systemie zdalnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *