Co trzeci Polak nie chce się szczepić przeciwko koronawirusowi

Fot.: pixabay

28,7 proc. ankietowanych zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19, jeśli szczepionka się pojawi i będzie zatwierdzona do użycia, 33,20 proc. nie zamierza się szczepić, a 38,10 proc. nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie – tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl.

O wynikach badania poinformował Piotra Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research. – Szczepić nie zamierza się 35% kobiet i 31% mężczyzn. Szczepieniu nie zamierza poddać się blisko co drugi badany z najmłodszej grupy wiekowej i prawie 40% osób o dochodach powyżej 5000 zł. Częściej niż ogół badanych zaszczepić się nie mają zamiaru respondenci z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. osób – powiedział.

Badanie przeprowadzono 3 i 4 listopada br., a wykonała je agencja badawcza SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Ankietowano 800 osób powyżej 18. roku życia. Próbę dobrano w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

rzo

źródło: rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *