Wałbrzych: Nie było wolnej karetki, pomogli policjanci

Fot.: pixabay

Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem taka potrzebna była w minioną niedzielę dziecku. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy widząc poważne obrażenia ucha u chłopca podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu go wraz z opiekująca się nim matką do szpitala, gdzie poszkodowanym młodym mieszkańcem Wałbrzycha zaopiekowali się lekarze specjaliści.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 17:00 w rejonie ul. Gdyńskiej. Mieszkanka Wałbrzycha była z trzyletnim synem na spacerze. W pewnym momencie podczas zabawy chłopiec rozdarł sobie skórę na głowie i poważnie ranił ucho. Trudno było na miejscu zatamować krwawienie.

W związku z brakiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci zespołu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Od początku wiedzieli, ze cenna jest każda sekunda, dlatego w porozumieniu z dyżurnym-w wyniku stanu wyższej konieczności-uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli trzylatka i jego matę do szpitala. Tam lekarze zaopiekowali się już młodym mieszkańcem Wałbrzycha.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *