„Na konto” kolegi zaciągnął kilkanaście pożyczek. 26-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Fot.: Policja

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę trudniącego się wyłudzaniem pożyczek na podstawie fałszywych danych. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu jaworskiego. Jak się okazało wyłudził on „na konto” swojego kolegi 13 pożyczek w różnych bankach i instytucjach finansowych na łączną sumę 51 tysięcy złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kilka miesięcy temu mieszkaniec powiatu jaworskiego zorientował się, że na jego nazwisko zostały zaciągnięte pożyczki w różnych bankach i instytucjach finansowych i o tym fakcie zawiadomił policję. Pokrzywdzony wówczas nie wiedział, kto, wykorzystując jego dane, wyłudza pożyczki.

Funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowego–Śledczego jaworskiej Policji, w trakcie prowadzonego postępowania, wpadł na trop oszusta. Nieuczciwym naciągaczem okazał się 26-letni kolega pokrzywdzonego. Mężczyzna wykorzystał fakt, iż mogąc odwiedzać zgłaszającego w jego miejscu zamieszania, miał dostęp do jego rzeczy osobistych. Posłużył się więc wielokrotnie dowodem osobistym swojego kolegi i zaciągnął w różnych bankach i instytucjach finansowych kilkanaście pożyczek. Kwota, jaką 26-latek uzyskał na skutek nielegalnego procederu, to suma niemała, bo prawie 51 tysięcy złotych.

Mężczyzna został już zatrzymany i usłyszał łącznie 13 zarzutów. 26-latek będzie musiał teraz naprawić szkodę i zwrócić pokrzywdzonym bankom oraz instytucjom finansowym uzyskane na skutek przestępczego procederu pieniądze. Nie uniknie również odpowiedzialności karnej, a grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Jaworze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *