Śmierć 20-letniego Macieja Aleksiuka. Dwóch mężczyzn z zarzutami

Fot.: Facebook/Policja

Prokuratura ogłosiła zarzuty dwóm pracownikom wrocławskiego klubu X-Demon. Ochroniarz Przemysław Sz. usłyszał zarzut pobicia 20-latka, a zarzut utrudniania postępowania przygotowawczego postawiono menadżerowi Łukaszowi R. Maciej Aleksiuk zaginął w nocy z 25 na 26 września br. we Wrocławiu. 3 października ciało mężczyzny wyłowiono z Odry.

Aktualnie w postępowaniu zarzuty ogłoszono dwóm osobom. Przemysław Sz. usłyszał zarzut pobicia Macieja A., tj. czyn z art. 158§1 kk. Natomiast Łukasz R. usłyszał zarzut utrudniania postępowania przygotowawczego, tj. czyn z art. 239§1 kk w zw. z art. 12§1 kk – poinformowała Onet prokurator Justyna Pilarczyk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Ochroniarz przyznał się do pobicia Macieja, natomiast menadżer Łukasz R. nie przyznaje się do utrudniania postępowania. Wobec podejrzanych nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. Menadżerowi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności, ochroniarzowi do trzech lat.

Śledztwo w sprawie śmierci 20-latka jest cały czas w toku. Prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów kolejnym osobom. Do tej pory nie wiadomo jak zginął Maciej Aleksiuk. Nadal nie ma pełnych wyników sekcji zwłok mężczyzny, w tym również badań toksykologicznych.

Maciej zaginął w nocy z 25 na 26 września 2020 roku we Wrocławiu, gdzie wraz ze znajomymi bawił się w X-Demon. Ostatni raz widziano go około godziny 2.00, już po opuszczeniu klubu. W poszukiwania 20-latka zaangażowano policyjnych nurków, łodzie, psy tropiące, a także funkcjonariuszy policji z jednostek terenowych oraz inne służby dysponujące specjalistycznym sprzętem poszukiwawczym. Ciało mężczyzny, 3 października, zostało ujawnione w rzece w okolicy osiedla Kozanów przez jednego z przebywających na Odrą mieszkańców Wrocławia.

Śledczy weryfikowali wszystkie informacje w tej sprawie, także tą, że Maciej został pobity przez ochroniarzy klubu, w którym bawił się przed zaginięciem. W sprawie tej, jeszcze przed odnalezieniem zwłok, wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nwk24.pl/Onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *