Senator Wadim Tyszkiewicz: „Nie jestem przeciwny otwarciu galerii, ale chodzi mi o logikę zamykania innych branż”

Fot.: Wadim Tyszkiewicz/Facebook

Wadim Tyszkiewicz, senator i były prezydent Nowej Soli, jest politykiem, który wyraził swoją opinię na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Na profilu na portalu społecznościowym opublikował wpis, w którym wypunktował wszystkie absurdy związane z COVID-19.

“Totalne wariactwo” – rozpoczął swój wpis senator Tyszkiewicz. „Czy rozumiecie dlaczego kościoły są otwarte, a siłownie zamknięte?
Dlaczego w goglach i w masce na świeżym powietrzu nie mogę jeździć na nartach, a po zatłoczonych sklepach i galeriach handlowych* mogę buszować?
Czy możecie mi wytłumaczyć, dlaczego jeszcze niedawno, przed wyborami prezydenckimi, zwolennicy rządzących mogli się ściskać, ocierać o siebie i wiwatować w tłumie, a teraz kobiety w marszach, zachowując odstępy nie mogą spacerować po ulicach?
Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego ferie będą skumulowane w jednym terminie? Dlaczego są zamknięte hotele, pensjonaty i restauracje, kiedy jeszcze latem rząd rozdał gigantyczne pieniądze na bony turystyczne i zachęcał do wyjazdów rodzinnych na wakacje, a na plażach promenadach w miejscowościach turystycznych były tłumy ocierających się o siebie ludzi? Wtedy rząd zachęcał do wyjazdów (przed wyborami prezydenckimi), teraz zamyka co się da?
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego są otwarte kasyna, a zamknięte szkoły tańca?
Rozumiecie coś z tego?
Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego rząd buduje na Stadionie Narodowym szpital tymczasowy (ok. 30 konferencji prasowych), który będzie rozebrany, a inne obiekty szpitalne stoją puste? Kiedy normalne szpitale nie przyjmują pacjentów chorych na nowotwory i inne ciężkie przewlekłe choroby i mają wiele wolnych łóżek?
Czy możecie mi wytłumaczyć, dlaczego w tak trudnym czasie, kiedy wali się gospodarka, polski rząd chce podwójnie opodatkować spółki komandytowe, czyli małych i średnich polskich przedsiębiorców, zabierając im nawet 42% od dochodów, które mogłyby posłużyć do inwestowania i odrabiania strat?
Rozumiecie coś z tego?” – napisał Wadim Tyszkiewicz.

Polityk podkreślił jednocześnie, że nie jest przeciwny otwarciu galerii, ale chodzi mu o logikę zamykania innych branż.

Wpis byłego prezydenta Nowej Soli spotkał się z ogromnym odzewem Internautów, którzy komentują go i udostępniają. Niedługo po publikacji, zamieścił on koleją, krótką informację na swoim profilu. „Państwa policyjnego c.d.” – zaczął.

Do poprzednich pytań c.d.: czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego Państwo Polskie (PiS) będzie ścigać ludzi ujawniających przestępców, a nie przestępców?
Dlaczego 2 metrowy drab okładający metalową pałką ludzi na ulicy jest chroniony przez Ziobrę, a ofiary i osoby ujawniające patologię tej władzy mają być ścigane przez tę władzę?
Ja, jeśli miałbym się znaleźć w podobnej sytuacji, ujawnię personalia przestępcy, nawet jeśli miałbym za to trafić do więzienia, do którego nie trafi przestępca reprezentujący w tym przypadku polskie państwo” – również ten wspis budzi duże zainteresowanie osób odwiedzających profil senatora.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Facebook-profil W.T. FP

23 thoughts on “Senator Wadim Tyszkiewicz: „Nie jestem przeciwny otwarciu galerii, ale chodzi mi o logikę zamykania innych branż”

  1. Pingback: keto fat bomb
  2. Pingback: keto diet diarrhea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *