Dramat pacjentki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Dyrekcja placówki wydała oświadczenie

Fot.: Google Maps-street view

22 listopada pojawiły się w Internecie szokujące zdjęcia. Widać na nich leżącą na podłodze półnagą kobietę. Pacjentka ubrudzona jest fekaliami. Potrzebuje ona natychmiastowej pomocy.

Opublikowane w Internecie zdjęcia miały być zrobione w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Do sprawy odniosła się dyrekcja zgierskiej placówki. Wydano oświadczenie, w którym wyrażono ubolewanie, a także zapewniono, że sprawa zostanie wyjaśniona, a jeśli doszło do zaniedbania, to zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Oświadczenie
Z uwagi na materiał, który dziś ukazał się na fb o złym traktowaniu pacjentów w szpitalu zakaźnym uprzejmie informujemy, że zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego, która trwa maksymalnie 15 minut. Pacjentka po wejściu na strefę personelu pielęgniarskiego przed godziną 8.00 miała wykonane wszystkie czynności pielęgnacyjne. Jednocześnie po wizycie pielęgniarskiej nastąpiła wizyta lekarska. Jest nam niezmiernie przykro z zaistniałej sytuacji, ponieważ personel Szpitala kieruje się niezwykłą empatią oraz chęcią pomocy. Zapewniamy, że sprawa zostanie wnikliwie sprawdzona. Cały personel został wezwany do pisemnych wyjaśnień. Jeśli doszło do zaniedbania zostaną wyciągnięte konsekwencje. Do czasu wyjaśnienia prosimy o nieprzekazywanie nieprawdziwych, niesprawdzonych informacji, gdyż mogą być krzywdzące.
Dyrekcja WSS w Zgierzu”

O pomoc w wyjaśnieniu sprawy poproszony został detektyw z Kutna. Pracownicy biura nie ukrywają, że zaistniałą sytuacją są zszokowani.

[…] poproszono (nas; przyp. red.) o pomoc w wyjaśnieniu poniższych zdjęć, ich autentyczności, które mają przedstawiać sytuację w Szpitalu Zakaźnym w Zgierzu, i sytuację leczonych tam pacjentów. Doradztwo Kryminalne nie jest autorem zdjęć, jednak mamy kontakt z osobą, która jest ich autorem. W dniu jutrzejszym zaczynamy czynności w tej sprawie, jednak przyznaję, że jesteśmy wszyscy w szoku” – poinformowano na profilu biura detektywistycznego w mediach społecznościowych.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: Internet-Facebook

20 thoughts on “Dramat pacjentki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Dyrekcja placówki wydała oświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *