Głogów: Zwrócił uwagę o brak maseczki. Sytuacja wymknęła się spod kontroli

Fot.: pixabay

Groźbami karalnymi oraz uszkodzeniem ciała zakończyła się sprzeczka pomiędzy dwoma mieszkańcami Głogowa. Jej powodem było zwrócenie uwagi na brak maseczki ochronnej na twarzy jednego z nich. Dalszy przebieg zdarzenia wymknął się całkowicie spod kontroli.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Głogowie. W trakcie zakupów w kwiaciarni jeden z klientów zwrócił uwagę drugiemu na brak maseczki na twarzy i nosie. Doszło do gwałtownej i niecenzuralnej wymiany zdań. 31-latek, któremu zwrócono uwagę, miał niegrzecznie na nią odpowiedzieć. 43-latek zareagował nerwowo i zagroził mu pobiciem.

Zajście skończyło się siłowym rozwiązaniem przed kwiaciarnią. Jego efektem są zarzuty za groźby karalne oraz uszkodzenia ciała, które usłyszał 43-letni mieszkaniec Głogowa. Doszły do tego zniszczone okulary o wartości 800 złotych, uszkodzony telefon o wartości 2000 złotych oraz szkody wyrządzone przed kwiaciarnią.

Pokrzywdzony twierdzi, że powodem niezałożenia maski na nos i usta, była wizyta u dentysty i zalecenie jakie usłyszał od stomatologa, aby jej chwilowo nie używać. Całą sytuację zdecydowanie można było jednak rozwiązać w inny sposób, wzywając chociażby patrol policji. A już na pewno powstrzymanie się od emocji i spokojna rozmowa, dałaby zdecydowanie inne rezultaty.

Za groźby karalne oraz uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *