Minister zdrowia: Maseczki, być może, definitywnie w ogóle nie znikną

Fot.: Adam Niedzielski/screen video RMF FM

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem w poniedziałkowej audycji „Rozmowa RMF” w radiu RMF FM, gdzie pytany był przez redaktora m.in. o szczepienia i o maseczki. – (…) maseczki, być może, definitywnie w ogóle nie znikną – stwierdził szef resortu zdrowia.

Minister Niedzielski w poniedziałkowej audycji w RMF FM poinformował, że trwają rozmowy z dwoma dostawcami szczepionek. Deklarują oni, że już w grudniu na nasz rynek trafi po milion szczepionek. Pula szczepionek wyniosłaby więc blisko dwa miliony. Już w styczniu planowane są szczepienia pierwszych, najważniejszych grup, czyli medyków i służb mundurowych. Mianowicie to właśnie oni są najbardziej wyeksponowani na wirusa. Pozostali chętni zaszczepić będą się mogli jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Szef resortu zdrowia poinformował, że szczepienia przeciwko koronawirusowi będą dobrowolne. On jednak namawia, żeby się zaszczepić. Szczepionki będą dostępne dla każdego Polaka.

Minister odpowiedział także na pytanie redaktora, kiedy sytuacja z koronawirusem się skończy i kiedy, mniej więcej, nasze życie wróci do normy? Otóż Niedzielski przewiduje, że do późnej wiosny, do początku lata, ale nawet wówczas noszenie maseczek będzie obowiązkowe. – Będziemy musieli, niestety, moim zdaniem, żyć w trochę większym reżimie sanitarnym. Te maseczki, być może, definitywnie w ogóle nie znikną – powiedział Adam Niedzielski.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: RMF FM

7 thoughts on “Minister zdrowia: Maseczki, być może, definitywnie w ogóle nie znikną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *