Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Fot.: Diego Maradona/screen video YouTube

Nie żyje Diego Maradona. O jego śmierci poinformował argentyński dziennik „Clarin”. Piłkarz zmarł w wieku 60 lat. Miał atak serca. 

Diego Maradona zmał w swojej rezydencji w miejscowości Tigre w prowincji Buenos Aires. Miał atak serca. Na miejscu pojawiło się kilka karetek pogotowia, ale lekarzom nie udało się go uratować.

2 listopada br. Maradona przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu. 12 listopada opuścił szpital, a jego dalsze leczenie kontynuowane było w warunkach ambulatoryjnych.

Słynny Argentyńczyk był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Wraz z reprezentacją swojego kraju w 1986 roku zdobył mistrzostwo świata, a w 1190 roku wicemistrzostwo. W 1979 roku sięgnął po mistrzostwo świata juniorów. W latach 2008-2010 był selekcjonerem reprezentacji Argentyny.

Na boisku Maradona był idolem, jednak w życiu prywatnym borykał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Zmagał się też z nadwagą i już w wieku 40 lat miał atak serca. Poddał się wtedy terapii odwykowej w Hawanie na Kubie. Ta okazała się skuteczna i piłkarz powrócił wówczas do formy. Niestety problemy z uazleżnieniami niedawno powróciły i tym razem lekarzom nie udał się go uratować.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: independent.co.uk/goal.com/Przegląd Sportowy/Onet

Fot.: screen video T13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *