Wspólna walka na rzecz rodzin

Fot.: gov.pl

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała unijną deklarację dotyczącą działań na rzecz niwelowania ubóstwa i wykluczenia społecznego dzieci i rodzin.

W dniu 27 listopada minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała unijną deklarację pt. „Przezwyciężanie ubóstwa i wykluczenia społecznego – łagodzenie wpływu COVID-19 na rodziny – współpraca na rzecz rozwoju perspektyw dla silnych dzieci”.

– Podpisanie przez Polskę deklaracji to kolejny wyraz naszego pełnego zaangażowania w działania na rzecz poprawy sytuacji rodzin i dzieci. Od początku wybuchu pandemii szczególną uwagą obejmujemy rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, które w ostatnich miesiącach zmagają się ze skutkami pandemii. Planowo realizujemy wszystkie nasze programy prorodzinne, takie jak Rodzina 500+, Dobry start czy Posiłek w szkole i w domu. Dodatkowo niemal przez cały czas trwania pandemii wspieramy rodziców poprzez realizację wypłat dodatkowego zasiłku opiekuńczego – podsumowuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Deklarację „Przezwyciężanie ubóstwa i wykluczenia społecznego – łagodzenie wpływu COVID-19 na rodziny – współpraca na rzecz rozwoju perspektyw dla silnych dzieci” zainicjowała niemiecka prezydencja w Radzie UE i obecne trio prezydencji: Portugalia, Słowenia i Niemcy.

Celem tego działania jest wskazanie na potrzebę łagodzenia skutków pandemii COVID-19 – mających ogromny wpływ na dzieci i rodziny zagrożone ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Deklaracja stanowi apel do UE i jej państw członkowskich o podjęcie zdecydowanych działań w tej kwestii.

Dokument ma także na celu wspieranie długoterminowej europejskiej strategii politycznej zmierzającej ku niwelowaniu ubóstwa i wykluczenia społecznego dzieci i rodzin.

Z uwagi na brak możliwości zorganizowania Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia
i Ochrony Konsumentów (EPSCO) w tradycyjnej formie, prezydencja niemiecka poprosiła, aby ministrowie krajów, które przyłączą się do deklaracji, podpisali ją indywidualnie.

źródło: gov.pl

35 thoughts on “Wspólna walka na rzecz rodzin

  1. Rozpowszechniajcie w internecie wśród znajomych !! Dr. Hodkinson dyrektor laboratorium medycznego w Edmonton, prezes firmy biotechnologicznej, przewodniczący komitetu królewskiego komitetu lekarzy. To oburzające, mamy do czynienia z największa mistyfikacją w historii, jaką popełniono na nieświadomej niczego ludności.To nic innego jak ciężki sezon grypowy. Absolutnie nic nie można zrobić, aby powstrzymać tego wirusa oprócz ochrony starszych, bardziej osłabionych osób.Maseczki są zupełnie bezużyteczne. Nie ma żadnych dowodów na to, że one w ogóle pomagają.Dystans społeczny również jest bezużyteczny, ponieważ wirus jest przenoszony przez aerozole, które lecą nawet 30 metrów zanim opadną na ziemię. Całe to testowanie powinno być wstrzymane, dopóki ktoś nie trafi do szpitala. Osobą starszym powinno się podawać witaminę D w ilościach 3000 IU do 5000 IU każdego dnia co zmniejsza ryzyko zakażenia. Skala reakcji jaka została podjęta bez żadnych dowodów, jest całkowicie absurdalna. To jest kolejna cięższa grypa i należy się z tym pogodzić. Pozwólcie ludziom decydować, wy powinniście być z dala od spraw medycznych.

  2. Pingback: keto soup recipe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *