Nowy pomysł posła PiS. 100 zł opłaty za wejście do galerii handlowej

Fot.: Bartosz Kownacki/Facebook

28 listopada otwarte zostały galerie handlowe. Decyzja rządu o otwarciu tych sklepów właśnie w sobotę nie spodobała się posłowi Prawa i Sprawiedliwości Bartoszowi Kownackiemu. Swoją opinię na ten temat polityk wyraził na Twitterze.

„Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej!” – napisał były wiceminister Obrony Narodowej na Twitterze.

Następnie zaproponował on, aby za możliwość wejścia do galerii opłacać kaucję w wysokości 100 zł, która następnie byłaby zwracana po okazaniu paragonu potwierdzającego zrobienie zakupów.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: B.K.-Twitter

25 thoughts on “Nowy pomysł posła PiS. 100 zł opłaty za wejście do galerii handlowej

  1. kupię zapałki, gumę do żucia.

    A co w przypadku jak towar, który chciałem kupić sie skończył i bedzie dopiero za tydzień ?

  2. Jeszcze nowy sposob dobijania ludzi i wzbudzania zlych emocji, bo czy jest ten ich wirus ,czy nie, kazdy czuje flustracje, strach i nacisk… Kiedy ludzie pojdziecie po nich i skonczycie z przemoca?

  3. Bezcelowe spacerowanie po galeriach jest dla wielu osób sposobem na bezsensowne spędzanie czasu. Pomijam tutaj wiele innych szkodliwych aspektów takiego spędzania czasu, szczególnie dla programowania młodzieży. Pomysł w pełni popieram i to z kilku ważnych względów, które są wskazane w poniższym artykule. Sam pomysł nie jest nowy, ale jest skuteczny. Podam przykład z Tajlandii, która w parku narodowym borykała się z wielką ilością śmieci w formie plastikowych butelek. Po wprowadzeniu opłaty (kaucji) za wniesienie butelki, ilość śmieci spadła niemal do zera. A więc warto skorzystać z tych pomysłów i ograniczyć ilość błąkających się po galeriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *