Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa i innych wartościowych przedmiotów

Fot.: Policja

Mundurowi z Nowogrodźca w powiecie bolesławieckim ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież, do której doszło na terenie kompleksu leśnego w gminie Osiecznica. 25-latek okradł maszynę przeznaczoną do prac leśnych z paliwa i różnych wartościowych przedmiotów. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa i różnych wartościowych przedmiotów z maszyny przeznaczonej do prac leśnych.

Sprawca wykorzystał nocny przestój w pracy maszyny znajdującej się na terenie kompleksu leśnego w gminie Osiecznica i dokonał kradzieży paliwa z baku oraz  halogenów, kamery oraz lamp drogowych. Straty spowodowane przez rabusia zostały wycenione na kwotę prawie 4 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również miejsce, gdzie sprawca pozostawił przedmioty pochodzące z przestępstwa. Mundurowi zabezpieczyli pojemniki z paliwem oraz elementy wyposażenia maszyny leśnej.

25-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego za czyny, których się dopuścił odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Bolesławcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *