Dzierżoniów: Zatrzymano sprawcę zuchwałej kradzieży w sklepie jubilerskim

Fot.: pixabay

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z dzierżoniowskiej komendy ustalili dane mężczyzny, który dopuścił się kradzieży złotego łańcuszka. Sprawca został zatrzymany i już usłyszał zarzut. Teraz odpowie karnie przed sądem.

W połowie listopada doszło do kradzieży biżuterii w jednym ze sklepów jubilerskich na terenie Dzierżoniowa. Do placówki handlowej wszedł mężczyzna, który udając klienta, oglądał wyroby oferowane do sprzedaży. Wykazał zainteresowanie złotym łańcuszkiem, o którego pokazanie poprosił. W chwili kiedy ekspedientka umożliwiła obejrzenie biżuterii, mężczyzna wybiegł ze sklepu wraz z towarem wartym blisko 3 tysiące złotych.

Na miejsce zostali wezwani policjanci z dzierżoniowskiej komendy, którzy próbowali ustalić rysopis sprawcy tej zuchwałej kradzieży. W trakcie panującej pandemii działania mundurowych są utrudnione. Sporządzenie choćby portretu pamięciowego jest skomplikowane z uwagi na to, że sprawca miał na twarzy maseczkę.

W poszukiwania złodzieja zaangażowali się policjanci Wydziału Kryminalnego. Ich praca przyniosła pożądany efekt. Dane sprawcy zostały ustalone i 34-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego został zatrzymany. Niestety zdążył się już pozbyć łupu.

Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *