Ministerstwo Spraw Zagranicznych i TVP rozszerzają współpracę w zakresie promocji Polski za granicą

Fot.: Tymon Markowski/MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Telewizja Polska rozszerzają współpracę, której celem jest wykorzystanie nowych form i możliwości działań w dziedzinie kształtowania wizerunku Polski i promocji polskiej kultury poza granicami kraju. W czwartek, 3 grudnia sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk i członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz podpisali porozumienie w sprawie wspólnych działań wzmacniających pozytywny wizerunek Polski i Polaków za granicą.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Telewizja Polska podjęły decyzję o zacieśnieniu współpracy, której celem jest wzmacnianie promocji polskiej kultury, dorobku kulturowego i dziedzictwa narodowego za granicą. Porozumienie o współpracy ma przyczynić się do lepszego wykorzystania potencjału obu instytucji i wspierać budowę marki naszego kraju zagranicą, zwłaszcza w trakcie pandemii COVID-19, która ma istotny wpływ na aktywności placówek zagranicznych MSZ.

Deklarowana w dokumencie współpraca obejmować będzie m.in. promocję polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, promocję  członkostwa Polski w Radzie Praw Człowieka ONZ w latach 2020-2022, promocję aktywności Polski na forum ONZ w kontekście obchodów Roku Pokoju i Zaufania (2021 r)., promocję polskiej tradycji konstytucyjnej w związku z 230-leciem uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100-leciem uchwalenia Konstytucji marcowej. Ponadto, ma na celu ułatwienie wykorzystania materiałów filmowych i produkcji telewizyjnych TVP przez placówki zagraniczne MSZ w celu ich upowszechniania wśród zagranicznych odbiorców. Współpraca obejmować będzie również także obecność TVP na festiwalach i przeglądach filmowych zagranicą, których organizatorami i współorganizatorami są Instytuty Polskie i Ambasady RP.

Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym na bazie porozumienia będzie cykl „Idziemy na film polski” na antenie HRT chorwackiego nadawcy publicznego. W ramach dni z polskimi filmami w dniach 7-12 grudnia na antenie HRT3 chorwacka TV pokaże mi.in. takie tytuły, jak „Powołanie” Pawła Woldana, „Karski” Magdaleny Łazarkiewicz czy „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego.

źródło: Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

11 thoughts on “Ministerstwo Spraw Zagranicznych i TVP rozszerzają współpracę w zakresie promocji Polski za granicą

  1. Pingback: good rx stromectol
  2. Pingback: ivermectin capsule

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *